Кошик

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена у найближчий робочий день.

ООО "Арком-Украина"
+38095 780 2997
+38093 780 2997

Іригатори порожнини рота.

Іригатори порожнини рота.

ІРИГАТОРИ ПОРОЖНИНИ РОТА.
СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМИ ГІГІЄНИ.

Останнім часом опубліковано чимало робіт за різними напрямками в питаннях профілактики стоматологічних захворювань. Багато хто з них, безсумнівно, заслуговують пильної уваги і високої професійної оцінки. Але аналізуючи друковані роботи корифеїв вітчизняної стоматології, з часткою деякого подиву доводиться констатувати відчутну нестачу інформації по найбільш сучасним засобам і предметів гігієни для догляду за порожниною рота. З вислови мудрого, яка стала епіграфом до статті, випливає основний постулат для подальшого науково-практичного напрямку в зубному лікуванні: «Легше попередити, ніж лікувати...»!

Тим не менш, на сьогоднішній день пасивне споглядання явних прогалин у напрацюванні та реалізації комплексу професійних і особистих гігієнічних заході, веде не тільки до «...дискредитації стоматології як науки...», але і створення додаткових труднощів на етапі лікування та реабілітації стоматологічних хворих.

Нерідко сучасна спеціалізована наукова література містить лише короткий список найбільш доступних або популярних найменувань. На телебаченні «крутять рекламні ролики від сили трьох — чотирьох зубних щіток і паст, прилавки рясніють великою кількістю непатентованной, низькоякісної продукції; про додаткові предметах і засобах більшість населення чує вперше, не всім вони доступні з фінансових міркувань...» І це — у великих містах! А що говорити про провінції?!

Але засуджувати, не докладаючи зусиль до виправлення ситуації, — безглуздо.

Тому внести посильний внесок у ознайомлення з одним із перспективних напрямків гігієни ротової порожнини та профілактики стоматологічних захворювань — мета публікації.

Відомо, що частота ураження зубів карієсом та/або запальними захворюваннями тканин пародонту має досить чітку кореляцію з рівнем гігієни порожнини рота. Навіть в умовах «вільного» доступу догляд за зубами і яснами за результатами спостережень фахівців часто трактується як незадовільний. У сукупності до цього веде недостатність навичок, неграмотний вибір предметів і/ або засобів гігієни, нерегулярність індивідуальних і професійних гігієнічних заходів, а часом їх повна відсутність. Що тоді говорити про стоматологічному контингенті, який по ортодонтичним, ортопедичним або хірургічним показаннями змушений носити незнімні апарати, всілякі шинируючі конструкції, доглядати за імплантатами, трансплантатами. Як бути з пацієнтами, у яких спостерігається обмежене відкривання рота внаслідок захворювань НЧС, гнійно-запальних процесів у щелепно-лицьовій області, післяопераційних та післяопікових рубцевих контрактур та мікростомії? Що можливо застосувати в даній ситуації? Іноді буває недостатньо пасивного промивання і полоскання. Потрібно більш ефективний метод, що поєднує в собі одночасно універсальну послідовність дій і можливість варіювання активних компонентів розчину.

Такий метод існує. У більшості випадків іригації в тому чи іншому вигляді використовуються у всіх клінічних напрямках. Недолік в одному — для даної процедури використовуються різні пристосування, часто напівкустарні, виготовлені з підручних матеріалів або не призначені безпосередньо для цього.

Так що ж таке іригатори?

Іригатори (автор. ) — предмет як особистої, так і професійної гігієни ротової порожнини, сприяє високоефективному очищенню та/або зрошенню важкодоступних ділянок зубощелепної системи в умовах нормального або утруднене відкривання рота.

Очищення відбувається під дією пульсуючого струменя рідини, порційно подається з резервуара через гнучке з'єднання в наконечник і спрямованої перпендикулярно ясенної лінії. Регульована інтенсивність впливу крім очищаючого ефекту дає можливість масажувати тканину ясен, покращує регіонарний кровообіг у слизовій оболонці ясен. Ряд іригаторів забезпечений терморегуляторами для додаткового температурного впливу на заданому інтервалі.

Увазі читачів хотілося б представити дві моделі, перспективні у всіх відносинах, що пройшли клінічну апробацію та схвалені ADA (American Dental Association). Teledyne WaterPik (Oral Irrigator Dental Health Care System) моделі WP-70 і WP-100 показали неперевершені характеристики в їх здібностях масажувати тканину ясен і очищати більшість важкодоступних областей ротової порожнини. Розробниками і групою експериментаторів науково обґрунтовано, що WP-70 і WP-100 «допомагають зберегти Ваші зуби, ясна здоровими і зменшити кількість харчових залишків і бактерій в тих областях ротової порожнини, які при звичайному полосканні або іншими додатковими гігієнічними засобами не можуть бути очищені».

Володіючи сильною навіть на великій відстані пульсуючим струменем, WP-70 і WP-100 є «...втіленням передової інженерної думки і високої безпеки в кожному агрегаті...». Однак, як будь-який виріб, що працює від електричної мережі, воно не позбавлене деяких недоліків. Особливо це стосується випадків, коли «...діти або люди з особливими вимогами є користувачами даного продукту». Таким чином, слід дотримуватися основних правил з техніки безпеки для попередження побутових електротравм, електричного шоку, загоряння і пошкодження чутливих тканин.

Ось деякі нехитрі вимоги, які пред'являються виробника до споживача: «...перед першим використанням і протягом усього терміну служби приладу слід перевіряти цілісність електричного кабелю, не здійснювати включення вироби мокрими руками та не використовувати його під час прийняття ванни, уникати контакту окремих агрегатів вироби з водою або розігрітими поверхнями».

Величезним плюсом цих моделей є простота у застосуванні, як для індивідуального користувача, так і для медперсоналу стоматологічних клінік та кімнат гігієни. Адже і для обивателя, і для кваліфікованого фахівця не представить особливої праці «...видалити кришку резервуара і заповнити його злегка підігрітою водою, ополіскувачем або іншими добавками; встановити резервуар і закріпити його на верхній панелі виробу; потім вибрати цветокодированныи струменевий наконечник, вставити і встановити його в ручці іригатора, встановити рівень тиску на мінімальний, а по мірі використання змінювати його, досягаючи максимально комфортного»

Сама процедура займає в середньому не більше 10 хвилин (в залежності від переслідуваних цілей) і полягає в «...направленому впливі струменя води вздовж ясенної лінії, навколо верхніх і нижніх зубів та переміжної обробкою міжзубних проміжків...» Для цього струменевий наконечник слід націлити в порожнину рота до зубів, нахиліться над раковиною і злегка обхопити губами наконечник. Вільною рукою одночасно включається прилад. Вказівним і великим пальцем регулюючи головчатую ручку на наконечнику, приступайте до процедури. Відпрацьована рідина повинна безперешкодно витікати з рота в раковину. Існує можливість перервати пульсуючий струмінь натисканням контрольної кнопки на ручці іригатора. Слід проводити маніпуляцію з обережністю, не направляючи струмінь під язик, ніс і т. д. Тиск, вироблене приладом, може викликати серйозні пошкодження в цих областях.

Все, що потрібно від Вас по закінченні гігієнічного заходу, –"...вимкнути іригатор, від'єднати пульсової струменевий наконечник натисканням спеціальної кнопки і витягнути його з ручки іригатора, встановивши їх у спеціально відведені місця, зняти резервуар і звільнити його від надлишку води; зібрати прилад в початковий стан».

Для грамотного догляду за виробом слід використовувати м'який матеріал і слабкі неабразивні миючий, коли це необхідно. Коротко ознайомившись з технічною стороною представлених моделей, досвідчений споживач може собі уявити, наскільки потенційно широка сфера їх застосування. Багато в чому це залежить від активних компонентів розчину, що впливає на тканини:

В'яжучі та обволікаючі (кора дуба, трава звіробою, кореневища змійовика, лист шавлії, квітки ромашки, ротокан, чайний лист, кореневище перстачу, квітки липи, рідина Бурова, ацетат свинцю, галун, танін) — при запальних захворюваннях слизової оболонки, гострих і хронічних травмах.

Ферментні препарати: трипсин, рибонуклеаза, лізоцим і т. д. — бактеріальні інфекції слизової. Корекція кислотно-лужної рівноваги: натрію гідрокарбонат — після рясного прийому кислот або вуглеводної їжі. Антимікробні препарати: сульфацил-натрій, фурацилін, идоксуридин. Антисептичні засоби: йодинол, р-н перекису водню, кислота борна, натрію борат, тимол, хлор-гексидина біглюконат, сангвиритрин, етакрідіна лак-тат, цитраль, новоіманін, димексид, мараславин — профілактика приєднання вторинної інфекції. Ополіскувачі для щоденного гігієнічного догляду за порожниною рота.

Регулярное использование ополаскивателей уменьшает вероятность образования бактериального налета на 24%, повышает эффективность чистки зубов в труднодоступных местах полости рта на 50%, снижает вероятность заболевания кариесов на 26%, очищает, освежает и улучшает состояние полости рта. Данный установленный факт подтвержден клиническими исследованиями американской стоматологической ассоциации.

Как предмет профессиональной гигиены полости рта, WP-70 и WP-100 можно применять в диапазоне от комнаты гигиены при детском стоматологическом ка­бинете до приватной или государственной клиники, занимающейся имплантацией, производящей пересадки трансплантатов или лоскутные операции. Удачным приобретением ирригатор может стать и для рядовой семьи, т. к. насадки являются сменными и поставляются в нескольких экземплярах вместе с продуктом.

Хочеться сподіватися, що ця невелика публікація проллє хоч трохи світла на таку важливу проблему, як «додаткові предмети та засоби гігієни в стоматології».